© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Fatih'i Ziyaret Etti
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Fatih’i Ziyaret Etti

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Fatih’i Ziyaret Etti

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
48 0

Ordu Caddesi’ne Yoğun İlgi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Fatih Belediye Başkan adayı Mahir Polat ile birlikte Fatih ilçesine ziyarette bulundu. İmamoğlu ve Polat’ın ilk durağı araç trafiğine kapatılan ve restore edilen Laleli’deki Ordu Caddesi oldu. İBB bürokratlarından sona yaklaşılan projeyi inceleyen İmamoğlu ve Polat, vatandaşların yoğun ilgisi arasında Kapalıçarşı’ya geçti.

Gençlerin Tezahüratı

Kapalıçarşı içinde bir grup genç, “Ekrem Başkan buraya, üçlü çektir çarşıya” tezahüratıyla İmamoğlu’na seslendi. İmamoğlu, gençlerin çağrısına cevap vererek gençlerle fotoğraf çektirdi ve “Eko Başkan” şeklinde bağırarak gülüşmelere neden oldu.

Vatandaşların Memnuniyeti

Sultanahamam’da bir vatandaş, İmamoğlu’na, “Üsküdar’da oturuyorum. Elinize kolunuza sağlık, o sahildekileri yıktığınız için helali hoş olsun. Oradaki haksız rekabeti götürdüğünüz için… AK Parti’ye oy veriyorum. Ama helali hoş olsun. Tebrik ederim. Helal olsun. Oraya izin vermediniz ya… Helal olsun” şeklinde seslendi. İmamoğlu, vatandaşın memnuniyetini göstererek “Sağ olun. Daha da temizleyeceğiz orayı. Çok pırlanta gibi olacak” dedi.

Vatandaşların Desteği

Bir başka vatandaş, İmamoğlu’na, “Seni yerde ararken, gökte karşıma çıkarttı anne kurban. Oylarımız senin. Bak, ben AK Partili’yim ama daha yok, vermem. Hatta dedim, ben sana nasıl ulaşacağım dedim. Vallahi bak, gökte ararken karşıma çıktın. Ama herkes sana oy verecek, bunun için emin ol” şeklinde hislerini dile getirdi. İmamoğlu, “Ben mahcup etmem sizi” diye karşılık verdi.

İmamoğlu ve Polat’ın Mesajları

İmamoğlu ve Polat, ziyaretlerini Zeyrek Mahallesi’ndeki Kadınlar Pazarı’nda sürdürdü. İmamoğlu burada yaptığı konuşmada, İstanbul’da yaşayan herkese eşit hizmet vermeyi amaçladıklarını belirtti. Polat ise Fatih ilçesinin değer kaybına uğradığını ve bu değerin tekrar yükselmesi için doğ

İlgili Yazılar