© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Geberit çözümleriyle banyolarda neme geçit yok
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Geberit çözümleriyle banyolarda neme geçit yok

Geberit çözümleriyle banyolarda neme geçit yok

Basin Bülteni Basin Bülteni - - 4 dk okuma süresi
253 0

Banyo mobilyalarını ciddi oranda yıpratan ve ahşabın şişmesine sebep olan nem, yaşam alanlarının sorunları arasında yer alıyor. Her gün neme maruz kalan mobilyalarda ortaya çıkan ve hoş olmayan çatlak yüzeylerle birlikte aynı hizada kapatılamayan kapılar ve çekmeceler, yaşam konforunu düşürüyor. Ürünlerinin Ar-Ge sürecinde nemi önleyen inovatif hamleler gerçekleştiren Geberit, banyo mobilyalarını neme dayanıklı ahşap detaylarla güçlendiriyor.

Banyoları neme karşı koruyan inovatif çözümler Geberit’te

Banyo mobilyalarını uzun süredir denenmiş ve test edilmiş ahşap malzemeyle donatan Geberit, su ile temasın önlenemediği alanlarda kalitesini kanıtlıyor. Nemi alıp tekrar bırakma özelliğine sahip ahşap yüzeyler, iç mekanın havasında da sağlıklı bir etki bırakıyor. Ahşabın yüksek dayanıklılık gücü tasarıma uyum sağlayan görünümüyle buluşarak banyoları üst segmente taşıyor. Kısılabilir ve manuel olarak etkinleştirilen bir buğu önleme fonksiyonuna sahip Geberit Option ise evrensel tasarım çizgisiyle her banyoya uyum sağlıyor. Aydınlatmalı aynalar, parlamayan aydınlatma için LED ışık şeritleri ile donatılarak bulunduğu alanın ihtiyaca göre aydınlatılmasına yardımcı oluyor. Akıllı depolama alanı çözümleri ve kullanışlı bağlantılarıyla kullanıcı ihtiyaçlarına cevap veren Option, yüksekliği ayarlanabilen cam raflarla daha düzenli bir iç mekan yaratıyor. Buzlu cam, şerit kulp görevi görüp parmak izi bırakmazken Option Plus aynalı dolaplar ise ayrıca entegre bir USB bağlantısı sunuyor.

Geberit, üretim süreçlerinde nem gerçeğini unutmuyor

Nemle mücadele kapsamında geliştirdikleri ürünlerle kullanıcı ihtiyaçlarına cevap verdiklerini ifade eden Geberit Türkiye Ürün Müdürü Nazan Şeremet, “Günümüzde birçok banyo mobilyası, nem gerçekliği göz ardı edilerek ince ve koruyucu özelliği oldukça düşük bir film ile kaplanıyor. Çözümlerimizi her daim yüksek standartta sunduğumuz için nem konusunda da aynı hassasiyeti gösteriyoruz. Banyolardaki nem gerçeğini unutmadan üretim süreçlerimizde tüm testleri gerçekleştiriyoruz. Bu noktada müşterilerimizin de kullanım aşamasında dikkatli olması ve yapacakları bazı bakımlar ürünlerimizin performansını artırıp ömrünü uzatacaktır” dedi.

Geberit Hakkında: Temelleri 1874 yılında Albert Gebert tarafından atılan Geberit, 1905 yılında ahşap dış kaplamalı ilk rezervuarı çalışır hale getirerek ve 1912 yılında patentini alarak tüm dünyada faaliyet gösteren Geberit Grup, Avrupa’da sıhhi tesisat sektörünün lideri konumundadır. Sıhhi tesisat ve vitrifiye alanlarında, özellikle merkez Avrupa’da hemen hemen tüm ülkelerde sektör lideri olarak varlığını devam ettiren Geberit 4 tanesi denizaşırı ülkelerde olmak üzere 26 üretim tesisine sahiptir. Genel merkezi İsviçre’de, Rapperswil-Jona’da bulunan şirket, yaklaşık 50 ülkede sayıları 12.000’i bulan çalışanıyla 2021 yılında 3,46 milyar CHF ciro elde etmiştir. Geberit hisseleri SIX Swiss Exchange’de işlem görmektedir ve 2012 yılından bu yana SMI’nın (Swiss Market Index) bir parçasıdır.

 

İlgili Yazılar