© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Eskişehir'de Kayıp Kadın Olayı Çözüldü: DNA Testi Katili Ortaya Çıkardı
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Eskişehir’de Kayıp Kadın Olayı Çözüldü: DNA Testi Katili Ortaya Çıkardı

Eskişehir’de Kayıp Kadın Olayı Çözüldü: DNA Testi Katili Ortaya Çıkardı

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
24 0

Eskişehir’de Kaybolan Kadının Akıbeti Çözüldü

Eskişehir’de 2006 yılında kaybolan Erhan Kübra’nın akıbeti, DNA testi sayesinde aydınlatıldı. Kadının kaybolmasının ardından yapılan aramalardan sonuç alınamamış, ancak Emniyet Müdürlüğü ekipleri özel bir ekip kurarak dosyayı tekrar inceleme kararı almıştı.

DNA Testi İle Katil Tespit Edildi

Polis ekipleri, Kütahya yakınlarında kimliği belirlenemeyen bir erkek cesedi buldu. Cesedin, Erhan Kübra’ya ait olabileceği şüphesi üzerine DNA testi yapıldı. Sonuç, cesedin Erhan Kübra’ya ait olduğunu gösterdi. Ardından kadının en yakın arkadaşı A.K. ve ona yardım ettiği iddia edilen Y.Ş. cinayetle suçlandı.

Katiller Adliyeye Sevk Edildi

Şüpheliler A.K. ve Y.Ş. Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi’nde ifadeleri alındıktan sonra adliyeye sevk edildi. İkiliden A.K., suçlamaları reddederek suçsuz olduğunu iddia etti.

Cinayet Detayları Ortaya Çıktı

Özel ekip, yaptığı araştırmada Erhan Kübra’nın en yakın arkadaşı A.K.’nın kadını ellerinden kravatla bağlayıp öldürdüğünü, cesedi gömmeye çalıştığını ancak cesedin tam gömülmediği için kısa sürede bulunduğunu tespit etti. Y.Ş. ise A.K.’ye yardım ettiği iddiasıyla gözaltına alındı.

Soruşturma Devam Ediyor

Olayla ilgili soruşturma devam ederken, A.K. ve Y.Ş. suçlamaları reddederken, cinayetin ayrıntıları adli makamlarca incelenmeye devam ediyor.

İlgili Yazılar