© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

ELEVATOR MOVES YAYINDA!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. ELEVATOR MOVES YAYINDA!

ELEVATOR MOVES YAYINDA!

Basin Bülteni Basin Bülteni - - 2 dk okuma süresi
255 0

İzleyicinin oylarıyla kazananın belirlendiği yarışma; Red Bull Dance Your Style 2022 dans pistlerini yeniden yeteneklerle buluşturuyor. Finale giden yolda Instagram üzerinden toplanan başvuruların ardından süreç heyecanın doruğa ulaştığı elemelerle devam ediyor. Dansçıların hip hop, popping, house dance gibi sokak dansı stillerinde hünerlerini sergilediği yarışmanın Türkiye finali 10 Eylül’de Ankara’da, Seğmenler Parkı’nda gerçekleşecek. Kadın ve erkek dansçıların birlikte yarışacağı Red Bull Dance Your Style Finali’nde en iyi olan isim ise Güney Afrika’nın en büyük şehri Johannesburg’da düzenlenecek Red Bull Dance Your Style 2022 Dünya Finali’nde Türkiye’yi temsil etme şansı yakalayacak.

Yarışmanın Türkiye finali öncesinde sevilen dansçılar Pelin Yar ve Berk Çiçekgil’in iddialı performanslarını sergilediği bir Elevator Moves videosu yayınlandı. Asansör kapısı açıldığı andan kapanana kadarki süre içinde eğlenceli bir kareografi ile dans eden ikilinin videosu Red Bull sosyal medya hesaplarından izlenebiliyor.

 

Red Bull Dance Your Style Hakkında

30’dan fazla ülkede, 50 ayrı noktada düzenlenen Red Bull Dance Your Style, dansçıların herhangi bir street style türünde performans sergilediği, müziğe ve beklenmedik ritimlere doğaçlama ayak uydurduğu, izleyicilerle etkileşime geçtiği teke tek yarışma formatında gerçekleşen dans yarışmasıdır. Bulunduğu şehrin kültürüne göre de şekillenen Red Bull Dance Your Style, İtalya’da popüler dansın figürleriyle geleneksel dansla buluşurken, Fransa’da sokak dansı ile Japonya’da ise takibi zor hızlı figürler izleyicileriyle yeniden şekilleniyor. Seyircinin kartlarını havaya (kırmızı veya mavi) kaldırarak oyladığı dansçılar, önce dans pistine sonra birbirlerine meydan okuyor. Red Bull Dance Your Style’a dair daha fazla bilgi için Red Bull/DanceYourStyle adresini takip etmek mümkün.

 

İlgili Yazılar