© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Ekonomi Koordinasyon Kurulu Toplantısından Önemli Kararlar Alındı
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Ekonomi Koordinasyon Kurulu Toplantısından Önemli Kararlar Alındı

Ekonomi Koordinasyon Kurulu Toplantısından Önemli Kararlar Alındı

haberler haberler - - 1 dk okuma süresi
25 0

EKK Toplantısında Alınan Kararlar

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında gerçekleştirilen Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) toplantısına birçok bakan ve kurum temsilcileri katıldı.

Ekonomideki Olumlu Gelişmeler

Toplantı sonrası yapılan açıklamada, ekonomi politikalarının etkin bir şekilde uygulandığı ve olumlu sonuçlar alındığı vurgulandı. Cari açıkta düşüş, uluslararası kaynak girişlerinde artış, rezervlerde güçlenme ve işsizlik oranındaki olumlu gelişmeler dikkat çekti.

Kamuda Tasarruf Paketi ve Dezenflasyon

Özellikle “Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi”nin dezenflasyon sürecine katkı sağlayacağı belirtilirken, mali disiplinin güçlendirilmesi amacıyla atılan adımların enflasyonla mücadeleye destek olduğu vurgulandı.

Yapısal Reformlar ve Büyüme

Ekonomideki yapısal reformların sürdürülebilir büyümeyi desteklediği, katma değerli üretime ve yüksek teknoloji ihracatına verilen desteklerin büyümeyi olumlu etkilediği belirtildi.

OVP’deki Yapısal Reformlar

Öncelikli reform alanları arasında yer alan tarımsal üretim planlaması ve yeni destek modellerinin detaylı olarak ele alındığı toplantıda, OVP’de öngörülen eylemlerin tamamlanması için çalışmaların hızlandırılmasına karar verildi.

İlgili Yazılar