© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

CHP MYK Toplantısında Neler Konuşuldu?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. CHP MYK Toplantısında Neler Konuşuldu?

CHP MYK Toplantısında Neler Konuşuldu?

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
26 0

CHP MYK Toplantısında Neler Konuşuldu?

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) saat 14.25 itibarıyla toplandı. MYK’nın gündeminde Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yalçın Karatepe’nin dört saat süren görüşmesi bulunuyordu. Toplantının gündeminde ayrıca 30 Haziran’da Kocaeli’nde yapılacak ‘Geçinemiyoruz’ mitingi, tüzük kurultayı, kampanya döneminde parti aleyhine çalışanlar ve vergi paketi de görüşüldü.

CHP Parti Sözcüsü Deniz Yücel Açıklama Yaptı

Deniz Yücel, basın toplantısı düzenleyerek gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Ülke genelinde yaşanan yangın felaketi ve ekonomik zorluklar hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

Ekonomi ve Toplumsal Konular Üzerine Değerlendirmeler

Yücel, ülkenin ekonomik durumu, emeklilerin ve asgari ücretlilerin yaşadığı zorluklar, bayram sevincinin ekonomik sıkıntılarla gölgelenmesi gibi konularda sert eleştirilerde bulundu. Vatandaşların ekonomik olarak zor günler geçirdiğini vurguladı.

Diğer Önemli Konular

Ayrıca, milli eğitim sisteminde yaşanan sorunlar, gazetecilere yönelik baskılar ve Kayseri’de yaşanan şiddet olayları da Deniz Yücel tarafından sert bir dille eleştirildi. Parti olarak emekten ve emekçiden yana olduklarını vurguladı.

30 Haziran’da Kocaeli’de ‘Emek Mitingi’ Düzenlenecek

Son olarak, 30 Haziran’da Kocaeli Gebze’de ‘Emek Mitingi’ düzenleneceğini ve tüm emekçileri, asgari ücretlileri ve ekonomik zorluklarla mücadele eden vatandaşları birlikte olmaya çağırdıklarını belirtti.

İlgili Yazılar