© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

CHP Genel Başkan Yardımcıları Muğla'da Basın Mensuplarıyla Buluştu
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. CHP Genel Başkan Yardımcıları Muğla’da Basın Mensuplarıyla Buluştu

CHP Genel Başkan Yardımcıları Muğla’da Basın Mensuplarıyla Buluştu

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
13 0

Ege İl Başkanları Toplantısı Bodrum’da Gerçekleşti

CHP Genel Başkan Yardımcıları Ensar Aytekin ve Ulaş Karasu, Ege İl Başkanları toplantısı için Muğla’ya gelerek Bodrum’da basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Toplantıya CHP Bodrum İlçe Başkanlığı’nda Muğla İl Başkanı Zekican Balcı, İlçe Başkanı Tuna Işın ve ilçe yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

CHP Ege Bölgesi’nde Büyük Başarı Elde Etti

Ensar Aytekin, CHP’nin Ege Bölgesi’nde seçimlerde büyük bir başarı elde ettiğini vurgulayarak, “CHP, Ege Bölgesi’nin bütün illerinde yerel seçimi kazanmış, il belediye başkanlıklarını, büyükşehir belediye başkanlıklarını ve ilçelerin de ezici bir çoğunluğunu kazanmış bir siyasi partidir. Bu bölgedeki birinciliğimiz Türkiye genelinin çok üzerinde bir orandadır” dedi.

Emeklilerin Sorunlarına Dikkat Çekildi

Emeklilerin yaşadığı sorunlara da değinen Aytekin, “Milyonlarca emekli, 10 bin lira maaşa mahkum edilmiş durumda. Yabancı turistlerin tatillerini yapabildiği ülkemizde kendi emeklilerimizin zorlu çalışma koşullarında hayatlarını sürdürmek zorunda kalması kabul edilemez. En düşük emekli maaşı asgari ücret kadar olmalıdır” şeklinde konuştu.

Turizm Bölgelerinde Altyapı Sorunlarına Çözüm Arayışı

Ulaş Karasu ise turizm bölgelerinde altyapı sorunlarının çözümü için ek kaynak aktarılması gerektiğine dikkat çekerek, “Turizmin tamamı CHP’li belediyelerin yönettiği bölgelerde gerçekleşiyor. Ancak belediyelerimiz bu turizm gelirinden yeterince pay alamıyor. İktidarın, turizm bölgelerindeki altyapı sorunlarına çözüm bulmak için belediyelere ek kaynak aktarması gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

İlgili Yazılar