© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Bursa'nın Karacabey İlçesi'nde Batan Gemiyle İlgili Arama Çalışmaları Sürüyor
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Bursa’nın Karacabey İlçesi’nde Batan Gemiyle İlgili Arama Çalışmaları Sürüyor

Bursa’nın Karacabey İlçesi’nde Batan Gemiyle İlgili Arama Çalışmaları Sürüyor

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
36 0

852 Personel Çalışmalara Dahil Edildi

Bursa’nın Karacabey ilçesi Kurşunlu Mahallesi açıklarında deniz tabanına oturan gemiyle ilgili arama çalışmaları devam ediyor. Görüntüleme cihazlarıyla belirlenen gemi enkazında 51 metre derinlikte çalışmalar yürütülüyor. Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlı TCG Akın gemisinde görevli 852 personel arama kurtarma çalışmalarına katılıyor.

Dalgıçlar ve ROV Cihazları Çalışmalara Destek Veriyor

TCG Akın gemisinde görevli dalgıçlar, kargo gemisinin enkazında gerçekleştirdikleri dalışlarla arama faaliyetlerine destek oluyor. Ayrıca Nene Hatun gemisi ve Sahil Güvenlik Komutanlığına ait ROV cihazları da su altındaki arama çalışmalarına katkı sağlıyor.

Sahil Güvenlik Komutanlığı Midye Çiftliğini Taramaya Başladı

Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı dalgıçlar, gemi enkazından 6 kilometre uzaklıkta bulunan midye çiftliğinde tarama çalışmalarına başladı. Ekipler, bot ve dalış ekipmanlarıyla bölgede arama faaliyetlerini sürdürüyor.

Enkazda Yedinci Dalış Gerçekleştirildi

TCG Akın gemisinin öncülüğünde yürütülen kargo gemisi enkazı tarama çalışmaları kapsamında yedinci dalış gerçekleştirildi. Deniz Kuvvetleri ve Sahil Güvenlik ekipleri, gemide kaybolan mürettebatın bulunması için titizlikle çalışmalarını sürdürüyor.

Vali: “Devletimizin Tüm İmkanlarıyla Çalışıyoruz”

Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, arama kurtarma çalışmaları hakkında bilgi vererek, devletin tüm imkanlarıyla sahada çalışmaya devam ettiklerini belirtti. Denizde ve karada eş zamanlı yürütülen arama çalışmalarına AFAD, JAK, JÖH, Deniz Polisi, NAK, AKUT, İHH gibi kuruluşlar da destek veriyor.

Bu çalışmaların sonucunda, geçtiğimiz günlerde gemi enkazında kaybolan mürettebatın cansız bedenine ulaşılmıştı. Deniz altında ve karada sürdürülen arama kurtarma faaliyetleri, mürettebatın bulunması ve enkazın temizlenmesi için titizlikle devam ediyor.

İlgili Yazılar