© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Brisa, hizmetlerini IBM App Connect’le hızlandırdı
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Brisa, hizmetlerini IBM App Connect’le hızlandırdı

Brisa, hizmetlerini IBM App Connect’le hızlandırdı

Basin Bülteni Basin Bülteni - - 7 dk okuma süresi
233 0

İstanbul, 23 Ağustos 2022 – IBM (NYSE: IBM) ile Sabancı Holding ve Bridgestone Corporation iştiraki olan Brisa, yeni bir iş birliğini duyurdu. Lastiğin ötesinde hizmetler sunarak yolculuğun geleceğini tasarlayan Brisa, birden çok alanda ortaya çıkan sorunları hızlı bir şekilde çözmek ve yeni hizmetlerini pazara daha hızlı bir şekilde sunmak amacıyla IBM ile entegrasyon altyapısını kolaylaştıran bir iş birliği başlattı.

Brisa’nın uygulamaları arasındaki entegrasyon sistemleri farklı bilgi teknolojileri ekipleri tarafından yazılıyor ve yine farklı sunucularda tutuluyordu. Şirket, yüksek işlem hacmine sahip karmaşık entegrasyonları tek bir mimaride (ESB) yönetmek amacı ile loglama altyapısına sahip daha gelişmiş bir çözüme ihtiyaç duyuyordu.

Brisa, IBM’in çözüm ortağı 32Bit ile iş birliği yaparak IBM APP Connect’i operasyonlarına uyguladı. IBM App Connect kullanarak tek bir ESB platformu içinde entegrasyonların tüm haritasını keşfedebilen Brisa; artık ayrıntılı raporlar alabiliyor, hatalara karşı anında eyleme geçebiliyor ve geliştirme çalışmalarını önemli ölçüde azaltabiliyor. Ocak 2020’den bu yana 500’e yakın web servisi geliştiren Şirket, web servis oluşturma süresini yüzde 60 azalttı ve yüzde 1.40 gibi düşük bir hata oranıyla projelerini izlemeye başladı.

IBM App Connect’i sistemlerine entegre ederek hedeflerine ulaştıklarının altını çizen Brisa Bilgi Teknolojileri Direktörü İlker Şahin şunları dile getirdi: “Brisa olarak, ‘cesaretle yol alırız’ mottomuzla paydaşlarımıza sunduğumuz değeri arttırmak, sunduğumuz değerle iş ortağı tercihlerinde ilk sırada olmak için çalışıyoruz. Günümüzde hız çok önemli. Paydaşlarımızın da ürün ve hizmetlerimizde en kritik buldukları konu hızlı erişim. Tüm paydaşlarımıza ileri teknolojiyi, en yüksek hızda ve en kolay erişimle sunma yükümlülüğümüz bulunuyor. Bu konu, dijital dönüşüm sürecimizde ve şirketimizin akıllı kültür stratejisi içinde en üst seviyede yönetimimiz tarafından takip ediliyor. Önümüzdeki dönemin getireceği ihtiyaçları da şimdiden öngörerek sistemlerimizde teknoloji yatırımlarını gerçekleştiriyoruz. Sistemlerimize entegre ettiğimiz IBM App Connect sayesinde, kuruluş genelindeki uygulama entegrasyonlarımıza ilişkin sınırlı görünürlük sorunumuzu çözebildik ve anında alarm mekanizmaları oluşturduk. Bu sayede web servis oluşturma sürelerinde ciddi kazanımlar elde ettik.”

Entegrasyon süreçlerini merkezileştirmenin Brisa’nın operasyonlarını güçlendirdiği yorumunu yapan IBM Türkiye Veri, Yapay Zeka ve Otomasyon Ülke Lideri Arzu Sözen, sözlerine şöyle devam etti: “IBM App Connect ile Brisa, ilgili departmanlardaki iş yükünü önemli ölçüde azaltarak kuruluş genelindeki çalışan memnuniyetini artırdı. Entegrasyon servislerinin şimdiye kadar olduğundan daha hızlı oluşturulması ve sorunların ortaya çıkmadan önce engellenmesi konusunda IBM App Connect önemli bir rol oynuyor”

Tüm ortamlar genelinde var olan sistem ve teknolojilerdeki uygulama ve verileri anında bağlayan IBM App Connect; kurumsal hizmet veriyolu (ESB) ve entegrasyon nesnelerinin çevik entegrasyon mimarisi (AIA) mikro hizmetlerinin devreye alınmasını sunuyor. IBM App Connect bu sayede işletmelerin çok sayıda esnek entegrasyon kalıbını devreye almasına da olanak sağlıyor.

İletişim

IBM Medya İlişkileri

Begüm Özbek

[email protected]

 

Weber Shandwick Türkiye

Murat Karakoç

[email protected]

 

Brisa hakkında:

Brisa’nın temelleri, Sabancı Holding ve ortaklarının girişimiyle 1974 yılında kurulan Lassa ile atılmıştır. Lastik sektöründe dünyada yaşanan gelişmelere paralel olarak; 1988 yılında Sabancı Topluluğu ile Dünyanın en büyük lastik üreticisi Bridgestone Corporation arasında gerçekleşen ortaklık sonucunda, Brisa bugünkü adını almıştır. Türkiye lastik pazarı lideridir. Brisa Kocaeli Üretim tesisleri dünyanın tek çatı altındaki en büyük lastik fabrikalarından biridir. Aksaray fabrikası ise sektörün ilk akıllı uygulamalarla donatılmış fabrikasıdır. Bu fabrikalarında ürettiği Lassa markalı ürünler, bugün 80’i aşkın ülkede 80 distribütörü, 610 tabelalı mağazası ile dünyada araç sahipleriyle buluşmaktadır. Türk ekonomisine olduğu kadar ülkenin toplumsal gelişimine de önem veren Brisa, sürdürülebilirlik faaliyetlerini Birleşmiş Milletlerin Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarına katkı sağlayan şekilde ele almaktadır. Biyoçeşitliliğe katkıda bulunduğu “Turnalar Hep Uçsun”, eğitime katkısını ortaya koyduğu “Brisa Akademi” ve “Brisa Mensupları Öğrenimi Destekleme Derneği”, kültürel bir değer olan “Brisa Müze” ön plana çıkan değerleridir. Şirket, CDP Türkiye’de “İklim Değişikliği” ve “Su Güvenliği” Liderleri arasında olup, “Tedarikçi İlişkileri Derecelendirmesi”nde global liderler listesindedir. 2030’da doğrudan emisyonlarını yüzde 56 azaltmayı, 2050’de ise net sıfır emisyon hedefini açıklayan Brisa, 1,5 derece senaryosuna göre hazırladığı uzun vadeli emisyon azaltım hedefleri, Bilimsel Temelli Hedefler Girişimi (Science Based Targets Initiative) tarafından onaylanan ilk şirket olmuştur. Brisa, Bridgestone, Lassa, Dayton, Kinesis, Firestone lastik markaları, Bandag kaplama markası, ana markaları ile beraber Lastiğim, Otopratik ve Propratik hizmet noktaları, Lastik.com.tr internet satış sitesi, ticari araç filolarına yerinde bakım sağlayan Mobilfix mobil bakım servisi ve Profleet hizmet paketi, Probox mobil satış ve hizmet noktası ve Lastik Oteli lastik saklama hizmetiyle Türkiye ekonomisi ve gelişimine katkı sunmaktadır. Şirket sürdürülebilir mobilite odak alanında, Arvento Mobil Sistemler ile, lastik, servis ve telematik iş kollarını bir araya getirerek, filo müşterilerine değer katmak için çalışmaktadır. Brisa, Dijital Olgunluk Endeksi’nde, Türkiye ortalamasının üzerinde yer almaktadır.

 

İlgili Yazılar