© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Armut’un Yurtdışı Operasyonları Yüzde 300 Büyüdü
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Armut’un Yurtdışı Operasyonları Yüzde 300 Büyüdü

Armut’un Yurtdışı Operasyonları Yüzde 300 Büyüdü

Basin Bülteni Basin Bülteni - - 3 dk okuma süresi
223 0

Türkiye’nin hizmet alanında en büyük online platformu Armut.com, 2022’nin ilk altı ayında, önceki yılın aynı dönemine göre Türkiye’de yüzde 90 büyüdü. Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketleri arasında yer alan Armut, 2022 yılının ilk yarısında da ülkemizdeki istikrarlı büyüme ivmesini korudu.

Armut, HomeRun’la Teknoloji İhraç Etmeye Devam Ediyor

Armut.com’un global markası HomeRun ise 2022’nin ilk altı ayında bir sene önceki döneme kıyasla yüzde 300 büyüdü. İngiltere ve Romanya’yı da içinde bulunduran 7 farklı ülkede faaliyet gösteren HomeRun’a yaptıkları yatırımın artacağını belirten Armut kurucu ortağı Başak Taşpınar Değim, Türkiye’de geliştirdikleri teknolojinin dünyada başarılı olmasından dolayı gururlu olduklarını ifade etti.

Türkiye’de Hizmet Veren Sayısı Yüzde 29 Arttı

Son yıllarda pandeminin de etkisi ile yükselişe geçen dijitalleşme ve online tüketim eğilimi, Armut.com’un hizmet veren ağında da genişletme etkisi yarattı. 2022’in ilk altı ayında, platformun Türkiye’deki hizmet veren sayısında yüzde 29 oranında artış görüldü. Tüketici taleplerindeki artışa paralel şekilde genişleyen hizmet veren sayısı, Armut.com’un global markası HomeRun’da ise yüzde 35 oranında arttı.

 

Armut hakkında:

Hizmete ulaşmanın en kolay ve güvenilir yolu olma amacıyla Armut 2011 yılında kuruldu. 4000’in üzerinde farklı kategoride 700.000’den fazla hizmet vereni hizmet almak isteyenlerle buluşturan şirket, Türkiye’nin hizmet alanındaki en büyük online platformu olarak faaliyet gösteriyor. 8 farklı milletten 114 kişilik ekibe sahip olan Armut, global markası HomeRun ile İngiltere, Mısır, Romanya, Suudi Arabistan, Polonya, Macaristan ve Çekya’da operasyonlarını yürütüyor; Türkiye’deki alt markası Rahat Taşın ile nakliye alanında özelleşmiş bir hizmet sağlıyor. Şirket, 2017 yılında Deloitte tarafından seçilen Technology Fast 50 listesinde Türkiye’nin en hızlı büyüyen 2. teknoloji şirketi, Technology Fast 500 listesinde ise Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgelerindeki en hızlı büyüyen 40. şirketi oldu.

 

İlgili Yazılar