© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Ankara'da Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı Cinayet Davası
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Ankara’da Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı Cinayet Davası

Ankara’da Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı Cinayet Davası

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
27 0

Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı Sinan Ateş Cinayeti Hakkında Detaylar Ortaya Çıktı

Ankara’nın Çukurambar semtinde, 30 Aralık 2022’de Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesiyle ilgili detaylar gün yüzüne çıktı.

Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı ve Yöneticilerinin Tutuklanması

Sinan Ateş cinayetinin tetikçisi Eray Özyağcı ile birlikte ‘Toplu halde, iştirak halinde, tasarlayarak kasten öldürme suçuna yardım eden’ sıfatıyla tutuklanan Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Emre Yüksel ve şüphelilerden cinayetin azmettiricisi olduğu iddia edilen Ülkü Ocakları Genel Merkez Yöneticisi Tolgahan Demirbaş’ın görüşmelerinin kayıt altına alındığı ortaya çıktı.

Soruşturma Sonucunda Karar Verilen Tedbirler

Ankara 5’inci Sulh Ceza Hakimliği, yapılan soruşturma sonucunda tutuklu şüpheliler ile maktul arasında öldürmeyi gerektirecek bir husumetin olmadığına ve azmettiren şahısların tespit edilmediğine karar verdi. Bu nedenle, tutuklu şüpheli Eray Özyağcı’nın cezaevinde yapacağı görüşmelerin 3 hafta boyunca kayıt altına alınmasına karar verildi.

İletişimin Dinlenmesi ve İzlenmesine İlişkin Kararlar

Ankara 1’inci Sulh Ceza Hakimliği ise Emre Yüksel ve Tolgahan Demirbaş’ın iletişiminin 2 ay süreyle dinlenmesi ve kayda alınmasına karar verdi. Ayrıca, 3 hafta boyunca da bu kişilerin kamuya açık yerlerdeki faaliyetleri ve iş yerlerinin teknik araçlarla izlenmesine izin verilmesi kararı alındı.

Evde Yapılan Aramada Bulunanlar

Sinan Ateş cinayeti davasında tutuklu bulunan Erdem Karadeniz’in evinde yapılan aramada çeşitli silahlar ve fişekler ele geçirildi, aramaya katılan 7 kişi ise güvenlik güçlerine direnç göstererek yakalandı.

İlgili Yazılar