© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Türkiye'deki Milli Parklar ve Tabiat Parkları Ramazan Bayramı'na Hazır
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Türkiye’deki Milli Parklar ve Tabiat Parkları Ramazan Bayramı’na Hazır

Türkiye’deki Milli Parklar ve Tabiat Parkları Ramazan Bayramı’na Hazır

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
35 0

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Tatilcileri Doğayla Buluşturuyor

‘Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü bünyesindeki milli parklar ve tabiat parkları, 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinde doğayla iç içe olmak isteyen ziyaretçilerini bekliyor.

662 Korunan Alan Ziyaretçilerini Bekliyor

DKMP yönetiminde 49 milli park, 265 tabiat parkı, 31 tabiatı koruma alanı, 110 tabiat anıtı, 85 yaban hayatı geliştirme sahası, 14 ramsar alanı, 108 sulak alan olmak üzere toplam 662 korunan alan bulunuyor. Bu alanlar vatandaşlara eğlenme, dinlenme ve boş zamanlarını değerlendirme imkanı sunuyor.

Tedbirler Alındı, Ziyaretçilerin Güvenliği Ön Planda

Genel Müdürlük, ziyaretçi sayısında artış yaşanması beklenen bu dönemde, milli parklar ve tabiat parklarından huzur içinde yararlanabilmeleri için gerekli tedbirleri aldı. Tesislerin bakımı, temizliği, güvenlik tedbirleri ve görevli personel konusunda önlemler alındı.

Orman Yangınlarına Karşı Hassasiyet

Bakan Yumaklı, vatandaşlardan korunan alanları ziyaret ederken hassasiyet göstermelerini ve orman yangınlarına karşı dikkatli olmalarını istedi. Ayrıca, milli parklar ve tabiat parklarının doğal güzelliklerini keşfetmek için Ramazan Bayramı’nı değerlendirmelerini tavsiye etti.

İlgili Yazılar