© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Tüketiciler Derneği'nden Bayram Öncesi Uyarılar
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Tüketiciler Derneği’nden Bayram Öncesi Uyarılar

Tüketiciler Derneği’nden Bayram Öncesi Uyarılar

haberler haberler - - 1 dk okuma süresi
15 0

Bayram Alışverişinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tüketiciler Derneği Genel Başkanı Levent Küçük, bayram öncesinde yaşanabilecek mağduriyetlere dikkat çekti. Özellikle bayram şekeri, çikolata, gıda ve kuruyemiş gibi ürünler alırken tanıdık ve güvenilir yerleri tercih etme çağrısında bulundu. Ayrıca, son kullanım tarihine dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayarak, kötü niyetli satıcıların ucuza sattıkları ürünlerle halk sağlığını tehlikeye atabileceğini belirtti.

Bayram Tatili ve Rezervasyonlarında Öneriler

Küçük, bayram tatilinin 9 gün olması sebebiyle tatil planlarının arttığını ifade ederek, bilinen firmaları tercih etmenin önemini vurguladı. Özellikle bungalov ve çadır tatili gibi yeni trendlerde güvenilir firmalara yönelinmesi gerektiğini belirtti. Ayrıca, rezervasyon yaparken sözleşme ve ödeme işlemlerine dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. Güvenilmeyen web siteleri ve ulaşımda yaşanabilecek sorunlara karşı da tüketicileri uyardı.

Tatil Bölgelerinde Fiyat Listelerine Dikkat

Tatil bölgelerinde fiyatların açıkça belirtilmesi gerektiğini vurgulayan Küçük, restoran, kafe ve pastanelerde fiyat listesinin bulunması gerektiğini söyledi. Tüketicilerin, fahiş fiyatlarla karşılaşabileceği durumlarda şikayet haklarını kullanmaları gerektiğini belirtti.

İlgili Yazılar