© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Ticaret Bakanı Bolat, Esenyurt'ta İstişare Toplantısına Katıldı
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Ticaret Bakanı Bolat, Esenyurt’ta İstişare Toplantısına Katıldı

Ticaret Bakanı Bolat, Esenyurt’ta İstişare Toplantısına Katıldı

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
23 0

Bakan Bolat, Yerel Seçimlerin Önemine Vurgu Yaptı

Ticaret Bakanı Bolat, Esenyurt’ta gerçekleşen “Sanayici ve İş İnsanları ile İstişare Toplantısı”nda yaptığı konuşmada, 31 Mart Yerel Seçimlerinin önemine vurgu yaparak, “halka hizmet etmek Hakk’a hizmet” düsturundan bahsetti. Bolat, AK Parti’nin Esenyurt Belediye Başkan Adayı Hamit Öncü’yü 2004’ten beri tanıdığını belirterek, Esenyurt’un Türkiye’nin en büyük ilçesi olduğunu ve il bazında Türkiye’nin 25 iline eş değer olduğunu söyledi.

Esenyurt’a Yapılan Hizmetler ve Vizyon

Bakan Bolat, Esenyurt’un “Eseryurt” haline geldiğini vurgulayarak, şehrin yeniden eserler yurdu olması için çalıştıklarını belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın belediyecilik anlayışının Esenyurt’ta da yer bulduğunu dile getiren Bolat, yapılan hizmetlerle ilçenin geliştiğini ve vatandaşlara değer kattığını ifade etti.

Ekonomi ve Ticaretteki Gelişmeler

Bakan Bolat, Türkiye’nin mal ihracatının rekor seviyelere ulaştığını ve enflasyonla mücadelede önemli adımlar attıklarını söyledi. Ticaret Bakanlığı olarak, 2023 hedeflerine ulaşmak için ihracat politikalarında fedakarlık yaptıklarını aktaran Bolat, esnafa ve vatandaşlara yönelik sağlanan destekleri paylaştı.

Esnafa Sağlanan Destekler ve Gelecek Vizyonu

Bakan Bolat, esnafa 468 milyar liraya varan destek sağlandığını ve ticari kredi faizlerinde yüzde 25’e kadar destek verdiklerini belirtti. Ayrıca, esnafın vergi muafiyetlerine ilişkin yapılan düzenlemeleri ve gelecek projeksiyonlarını paylaştı.

Vizyonunu ve Hedeflerini Anlattı

Bolat, Türkiye’nin ekonomik geleceği ve ticaret alanındaki hedeflerine dair önemli açıklamalarda bulunarak, hükümetin enflasyonla mücadele ve ekonomik büyüme konularındaki kararlılığını vurguladı. Ayrıca, Esenyurt’a yapılan hizmetler ve gelecek projelerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İlgili Yazılar