© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

CHP Bursa Milletvekili Öztürk: Türkiye Derin Bir Enflasyon Girdabına Girdi
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. CHP Bursa Milletvekili Öztürk: Türkiye Derin Bir Enflasyon Girdabına Girdi

CHP Bursa Milletvekili Öztürk: Türkiye Derin Bir Enflasyon Girdabına Girdi

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
29 0

Doların Hızlı Yükselişi

CHP Bursa Milletvekili Öztürk, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’nin her geçen gün derin bir enflasyon girdabına girdiğini savundu. Geçen yıl doların 18 lira civarında olduğunu dile getiren Öztürk, bugün ise doların 30 lirayı aştığını belirtti. Ekonomistlerin doların 40 lira bandında olması gerektiğini ifade ettiğini söyleyen Öztürk, “Çarşı, pazar yangın yerine dönmüş.” dedi.

Fiyat Artışları ve Asgari Ücret

Doların artmasıyla birlikte fiyatların da arttığına dikkat çeken Öztürk, asgari ücrete yapılan zamların vatandaşların cebine girmeden eridiğini belirtti. Öztürk, marketlerin enflasyon bahanesiyle fiyatları sürekli artırdığına ve etiketlerin neredeyse günlük değiştiğine vurgu yaptı. Sıradan bir dairenin fiyatının milyonun üzerinde rakamlardan başladığını ifade etti.

Piyasanın Denetlenememesi

Öztürk, bazı kötü niyetli satıcıların ekonominin bu durumundan yararlanarak ürünleri astronomik fiyatlarla sattığına dikkat çekti. Piyasanın yeterince denetlenmediğini vurgulayan Öztürk, AKP’yi eleştirerek, “AK Parti ekonomide sınıfta kaldı. Yıllarca iktidarda kalmak ekonomimize kaybettirdi, hiçbir şey kazandıramadı. Yıllardır bu ülkeyi yöneten AKP iktidarı, üzülerek söylüyorum ki ekonomide iktidar olamadı.” şeklinde konuştu.

İlgili Yazılar