© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Cevdet Yılmaz TV100 Canlı Yayınında Kamu Tasarrufu ve Yeni Düzenlemeleri Açıkladı
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Cevdet Yılmaz TV100 Canlı Yayınında Kamu Tasarrufu ve Yeni Düzenlemeleri Açıkladı

Cevdet Yılmaz TV100 Canlı Yayınında Kamu Tasarrufu ve Yeni Düzenlemeleri Açıkladı

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
21 0

Cevdet Yılmaz Makam Araçları ve Kamu İstihdamıyla İlgili Detayları Paylaştı

Cevdet Yılmaz, TV100 canlı yayınında gazetecilerin sorularını yanıtladı. “Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi” kapsamında makam araçlarıyla ilgili soruyu yanıtlayan Yılmaz, kimlerin makam aracı kullanabileceğinin kanunla belirlendiğini ama kanunun çok ötesine geçen uygulamaların zaman içerisinde geliştiğini söyledi. Bu durumun mali yükler getirdiğini kaydeden Yılmaz, şöyle konuştu: “Bu tasarruf genelgesiyle biz, kanuni sınırlara geri çekmiş oluyoruz uygulamayı. Bunu gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Tabii ki genel müdürlerimizin, idarecilerimizin ihtiyaçları olabilir. Bu ihtiyaçları daha maliyet etkin bir şekilde çözme yöntemleri ortaya çıkartılacak. Hizmetin getirdiği şeyler yapılacak ama esas ana fikir şu, kurumun bir araç havuzu olsun, ihtiyaç duyanlar oradan bu hizmeti alsınlar.

Toplu Taşıma ve Ücret Sınırlamalarıyla İlgili Yeni Düzenlemeler

Cevdet Yılmaz, savunma ve güvenlik hariç tutularak toplu taşıma olan yerlerde servis uygulamasının kaldırılmasına yönelik soruyu yanıtladı. Yılmaz, Hazine ve Maliye Bakanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığının bu uygulamaya geçtiğini belirterek, toplu taşıma konusunda kamu çalışanlarına birtakım destekler de sunulacağını açıkladı.

Ücret Sınırlamaları ve Kamu Görevlilerinin Gelirleriyle İlgili Yenilikler

Birden fazla yerden maaş alan kamu görevlilerinin ücretlerine üst sınır getirilmesine ilişkin soruya cevap veren Yılmaz, koydukları sınırı açıklayarak, bu uygulamanın genel bütçeye kaydedileceğini bildirdi.

Maliye Politikaları ve Gelecek Hedefler

Cevdet Yılmaz, ekonomi programlarının Türkiye’nin kendi ortak aklıyla oluşturulduğunu ve gelecek dönemde rezervdeki artışın olumlu yönde devam edeceğini belirtti. Yatırımın ortamının iyileştirilmesiyle kredi derecelendirme kuruluşlarının Türkiye’ye ilişkin notlarının da iyileştiğini dile getirdi.

İlgili Yazılar