© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Ankara'da Ekmek ve Simit Fiyatlarıyla İlgili Yönetmelik Değişikliği Tartışması
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Ankara’da Ekmek ve Simit Fiyatlarıyla İlgili Yönetmelik Değişikliği Tartışması

Ankara’da Ekmek ve Simit Fiyatlarıyla İlgili Yönetmelik Değişikliği Tartışması

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
58 0

Ankara Fırıncılar Odası Başkanı Gürsel Alnıaçık’tan Çarpıcı Açıklamalar

Ankara Fırıncılar Odası Başkanı Gürsel Alnıaçık, ekmek ve simit fiyat tarifesinin belirlenmesi konusunda yönetmelik değişikliği yapıldığını belirterek endişelerini dile getirdi. Alnıaçık, bu değişikliğin Ankara’da kaos yaratabileceğini ve ekmek temininin aksayabileceğini vurguladı.

Yönetmelik Değişikliği ve Odaların Rolü

Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelikle Esnaf ve Sanatkarlarca Üretilen Mal ve Hizmetlerin Fiyat Tarifeleri Hakkında Yönetmeliği’nin 5. maddesinde değişiklik yapıldığını hatırlatan Alnıaçık, Ticaret Bakanlığı’nın ekmek ve simit fiyatlarının belirlenmesindeki yeni düzenlemeye eleştirel yaklaştı.

Esnaf Odalarının Görüş ve Talepleri

Ankara Simitçiler ve Pideciler Esnaf Odası Başkanı Savaş Delibaş da yönetmelik değişikliği hakkında hukuki itirazlarda bulunacaklarını belirtti. Delibaş, simit ve ekmekle ilgili farklılıkların göz ardı edilmemesi gerektiğini ve odaların görüşlerinin dikkate alınması gerektiğini ifade etti.

Yeni Düzenleme ve Süreç

Yapılan yeni düzenlemeye göre, ekmek ve simit fiyatları ilgili komisyonlar tarafından belirlendikten sonra Ticaret Bakanlığı onayına sunulacak. Bakanlık tarafından olumsuz görüş bildirilmesi durumunda ise talep gerekçeleri ile birlikte tekrar Bakanlığa sunulacak ve son karar Bakanlık tarafından verilecek.

İlgili Yazılar