© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Almanya'da Lufthansa Yer Hizmetleri Çalışanları Uyarı Grevine Gidiyor
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Almanya’da Lufthansa Yer Hizmetleri Çalışanları Uyarı Grevine Gidiyor

Almanya’da Lufthansa Yer Hizmetleri Çalışanları Uyarı Grevine Gidiyor

haberler haberler - - 1 dk okuma süresi
49 0

Lufthansa Yer Hizmetleri Çalışanları Uyarı Grevine Hazırlanıyor

Almanya’da faaliyet gösteren hava yolu şirketi Lufthansa’nın yer hizmetleri personeli, toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması nedeniyle uyarı grevine gitme kararı aldı.

Uyarı Grevi Detayları

Birleşik Hizmet Sektörü Sendikası (Verdi) tarafından yapılan açıklamada, Frankfurt, Münih, Hamburg, Berlin, Düsseldorf, Köln/Bonn ve Stuttgart havalimanlarında Lufthansa şirketinde çalışan yer hizmetleri personelinin iş bırakma eylemi çağrısının yapıldığı belirtildi. Uyarı grevinin 20 Şubat’ta yerel saatle 04.00’te başlayıp 21 Şubat 07.10’da sona ereceği açıklandı.

İşçilerin Talepleri

Verdi temsilcisi Marvin Reschinsky, yer hizmetleri personelinin ücret artışı taleplerini dile getirerek, çalışanlar için %12,5’lik ücret artışı ve en az 500 Euro olmak üzere ikramiye taleplerinin olduğunu belirtti. Sendika, çalışanlara enflasyonun telafisi için 3 bin Euro’luk ikramiye verilmesini de istiyor.

Lufthansa’daki yer hizmetleri personeli daha önce 7 Şubat’ta uyarı grevine gitmiş, bu durum hava yolu şirketinin 1000 uçuşundan yaklaşık 900’ünün iptal edilmesine ve yaklaşık 100 bin yolcunun etkilenmesine neden olmuştu.

İlgili Yazılar