© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

AKP'den Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu'nun Skandallarla Dolu İdari Dönemi
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. AKP’den Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun Skandallarla Dolu İdari Dönemi

AKP’den Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun Skandallarla Dolu İdari Dönemi

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
13 0

İmar Skandalı ve Ticari Faaliyetler

AKP’den Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Diyarbakır-Şanlıurfa Bulvarı üzerindeki imarsız arsaların imara açılması ve imarlı arazilerin durumunun yükseltilmesi gibi iddialarla gündeme geldi. Beyoğlu’nun İmar Dairesine talimat verip arsa durumunda değişiklik yapmasıyla ilgili skandal ortaya çıktı.

Plaza İtirazı

Bağcılar Mahallesi’nde Ebubekir Bal’a ait imarlı arsanın imar durumunun yükseltilmesinin ardından kat karşılığı bir müteahhit firmaya konut ve ticari alan olarak sözleşme yapıldığı belirtildi. Bu süreçte Hüseyin Beyoğlu’nun, Ebubekir Bal’a ait 3 katlı bir plazanın yüzde 50 hissesini ucuza alıp kızının adına tapuladığı iddiaları gündeme geldi.

Kayırmacılık ve Rüşvet İddiaları

Hüseyin Beyoğlu’nun belediyeyi aile şirketi gibi kullandığı iddiaları da dikkat çekti. Eşinin yeğenini özel kalem müdürlüğü ve başkan yardımcılığı görevine getirmesi, rüşvet ve irtikap suçlarından cezaevinde bulunan kişileri işe alması ve ticari ilişkiler kurması, Beyoğlu’nun yönetimindeki belediyenin yolsuzluklarla anılmasına sebep oldu.

Beyoğlu’nun sahte imza ve kaşelerle yapılan usulsüz arsa satışları, asfalt ve araç kiralama ihalelerinde yolsuzluklar yapması, rüşvet alması, imar kirliliğine neden olması ve kaçak elektrik kullanması gibi iddialarla suçlandığı belirtiliyor.

İlgili Yazılar