© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Boğaziçi Üniversitesi’nde Tanıtım Günleri maratonu başlıyor
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Boğaziçi Üniversitesi’nde Tanıtım Günleri maratonu başlıyor

Boğaziçi Üniversitesi’nde Tanıtım Günleri maratonu başlıyor

Basin Bülteni Basin Bülteni - - 2 dk okuma süresi
303 0

Milyonlarca adayın merakla beklediği Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) sonuçları 18 Temmuz’da açıklandı. Lisans ve önlisans programları için tercihler 27 Temmuz- 5 Ağustos tarihleri arasında ÖSYM’nin internet adresi üzerinden yapılacak. Bu süreçte Boğaziçi Üniversitesi 21 Temmuz-1 Ağustos tarihlerinde aday öğrencileri Güney Kampüs’te yer alan Albert Long Hall Binası Büyük Toplantı Salonu’nda ağırlayacak.

Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından yapılacak bölüm tanıtım sunumları ile çeşitli seminer programlarının yer alacağı günlerde, Boğaziçi Üniversitesini tercih etmeyi düşünen adayların akıllarındaki soru işaretleri giderilecek. Adaylar ve aileler öğretim üyeleriyle tanışırken, bölümlerin eğitim ve olanakları hakkında bilgi alabilecek. Bölüm sunumlarıyla birlikte mezunlar da düzenlenecek panelde Boğaziçi Üniversitesi’ndeki deneyimlerini adaylarla paylaşacak.

HER GÜN BİR FAKÜLTE ADAYLARLA BULUŞACAK

Boğaziçi Üniversitesi Tanıtım Günleri 2022’de Mühendislik, İktisadi ve İdari Bilimler, Hukuk, Fen-Edebiyat fakülteleri ile Uygulamalı Bilimler ve Yabancı Diller yüksekokullarına bağlı programlardan uzmanlar ayrı oturumlarda adaylarla bir araya gelecek.

Yeni kurulan Boğaziçi Üniversitesi Hukuk Fakültesi ise 2022-2023 akademik yılı için 28 Temmuz saat 13.30-14.30 saatleri arasında adaylarla ilk defa buluşacak. Her gün genel fakülte tanıtımlarının ardından programlar bazında oturumlara geçilecek. İlk oturumsa 21 Temmuz saat 10.00’da Fen-Edebiyat Fakültesi’nin sunumuyla başlayacak.

 

İlgili Yazılar