© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Bakanlık 20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Ataması Yapacak
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Bakanlık 20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Ataması Yapacak

Bakanlık 20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Ataması Yapacak

haberler haberler - - 1 dk okuma süresi
29 0

Atama Başvuruları 20-31 Mayıs Tarihleri Arasında Alınacak

Bakanlık internet sitesinde yayımlanan duyuruya göre, 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için başvurular, 20-31 Mayıs tarihlerinde elektronik ortamda alınacak.

Sözlü Sınavlar 1 Temmuz’da Başlayacak

Öğretmen adayları, atanmak istedikleri öğretmenlik alanına uygun mezuniyet belgelerini sisteme yükleyerek sözlü sınava katılmak istedikleri il tercihinde bulunacak. Sözlü sınavlar ise 1 Temmuz’dan itibaren başlayacak.

Sözlü Sınav Detayları

Sözlü sınava girmek için başvurusu onaylanan adaylar, belirlenen puan türlerine göre sınav merkezinde sözlü sınava alınacak. Sınav giriş belgeleri 1 Haziran’da yayımlanacak.

Komisyon Üyeleri ve Değerlendirme

Sözlü sınav komisyonu, bir başkan ve iki üyeden oluşacak. Adaylar eğitim bilimleri, genel kültür ve iletişim becerileri gibi konularda değerlendirilecek.

Sınav Kuralları ve Sonuçlar

Sözlü sınava katılan adaylar, belirli kurallara uymak zorunda kalacak. Sınav puanları Sözlü Sınav Sonuç Ekranı’ndan öğrenilebilecek.

Sözlü Sınav Başarılıların Yerleştirileceği İller

Sözlü sınav merkezleri, Adana, Ankara, Antalya, İstanbul, İzmir gibi şehirlerde olacak. Başarılı adaylar, atama sürecinin ardından sözleşmeli öğretmen olarak göreve başlayabilecekler.

İlgili Yazılar